«І летять над Україною Кролевецькі рушники!»

Хлібом-сіллю на святковому рушнику Кролевеччина зустрічала гостей двадцять третього Міжнародного літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники”.

Традиційно, до гостей 23-го фестивалю звернулися його засновники, представники влади та митці. Всі вони вклонилися і висловили слова вдячності хліборобам, ткалям, майстрам слова і пісні, завдяки яким живе і процвітає фестиваль. До уваги  гостей фестивалю були представлені виставки короваїв («Хліб на рушнику»), рушників («Рушники моєї країни»), майстрів художньої фотографії Кролевеччини «Світло Кролевецьких рушників», проведено майстер-класи із ручного переборного ткацтва за участю майстрів України та зарубіжних держав, виступи вокальних та танцювальних колективів Кролевеччини.

21 вересня, у рамках міжнародного літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники”, відбувся творчий вечір Євдокії Василівни Колесник – найпершої Берегині фестивалю “Кролевецькі рушники” ( 1996 р.). Народна артистка України, корифей оперної сцени, яку захоплено приймали в найбільших оперних залах світу, ось вже 23 роки є членом великої і талановитої Кролевецької фестивальної родини.

На площі Миру, в центрі міста, також в рамках святкування, 22 вересня відбувся великий концерт, в якому взяли участь найкращі колективи міста, району та запрошені гості з обласного центру та інших міст України. Фестиваль завершився 23 вересня гала-концертом в районному будинку культури з традиційним обранням Берегині, якою в цьому році стала Заслужена артистка України, артистка-вокалістка театру імені Щепкіна – Марія Грищенко, – на плечі якої ліг іменний, витканий руками кролевецьких майстринь, автентичний біло-червоний рушник.

Працівники Кролевецького МУВГ з великим задоволенням відвідали заходи, які відбувались у рамках Міжнародного літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники».

Свято закінчилось, залишивши після себе чудові спогади, які будуть зігрівати душі аж до наступного року. “Хай живе фестиваль! Хай живе пісня! Show Must Go On”, – співає “Берегиня-2018”.