Край, де оселяються лебеді

Кролевецький вісник, № 26 (10 130), 22 червня 2012 р.

Край, де оселяються лебеді

Прекрасний світ, в якому ми живемо, постійно нам дарує приємні відкриття. Удвічі приємніше, коли виявляється, що чарівні таємниці живуть поряд, варто лише захотіти їх побачити. Різноманіття тваринного та рослинного світу Полісся і справді дивує, примушуючи завмирати серце в тихому захопленні.

Так і сталося, коли чергова екологічна експедиція, здійснена членами громадської організації ЦУ “Гідність” та працівниками відділу водних ресурсів Кролевецького міжрайонного управління водного господарства за підтримки Відділу освіти Кролевецької райдержадміністрації вирушила до витоків річки Свидня, у чарівний куточок Кролевеччини – Богокут з метою підвищення рівня екологічної свідомості і відповідальності щодо охорони навколишнього природного середовища, зокрема водних та біоресурсів в басейні р. Дніпра, усвідомлюючи велике значення Дніпра в екологічному, соціальному і духовному відродженню жителів Кролевецького району.

Цього разу ініціативна група на чолі з учителем біології Хилею Н. М. досліджувала біорізноманіття екосистеми річки. Учні, крім знайдених навесні, нарахували ще більше ста найменувань рослин літнього циклу, з них надзвичайно широкий спектр диких злакових, значна кількість лікарських рослин, рідко розповсюджені навіть на щедрому Поліссі види – материнка, спориш, валеріана, чебрець, гірчак перцевий, жовтозілля звичайне. Спостерігаючи за тваринним світом, юні дослідники за допомогою довідників відкривали імена побачених метеликів, бабок, джмелів. Але деякі об’єкти спостереження, ретельно зафотографовані, ще чекають на видовизначення і, сподіваємося, зможуть здивувати навіть фахівців, адже лише побіжний їх перелік вражає. Були занесені до нотатників екологів і назви представників птаства. Це численна колонія шпаків, сірий і чорний дрізд, щеврики, коноплянки, плиски, солов’ї, а також три види ластівок, річкові чайки, білий лелека, малий строкатий дятел. Та найбільшим подарунком і для досвідчених, і для юних членів експедиції стала поява лебедів-шипунів, що несли на своїх крилах довіру, надію та любов. Благородна пара зробила в небі коло пошани і спустилася на плесо одного зі ставків. Горді білі красені довірливо позували фотографам, вкотре нагадуючи людям, що саме в їхніх руках безпека та краса світу, що нас оточує.
З цінним багажем знань і незабутніх вражень поверталася в місто маленька експедиція. І кожен її учасник ніс в своєму серці тепло та нові захоплення від прекрасних краєвидів Свидні, від краю, де оселяються лебеді.

Завітайте на Свидню не як пасивний спостерігач чи байдужий руйнівник, порадуйте її своєю турботою, збираючи сміття, очищаючи джерела, охороняючи флору та фауну, адже мати-земля щодня дарує нам великі відкриття і більшість із них – у наших душах.

Максим Жеребцов,

Начальник відділу водних ресурсів

Кролевецького МУВГ