Кролевецький вісник, № 47 (10 151), 02 листопада 2012 р.

Все суще на планеті – від води

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Річки завжди ваблять красою заплавних краєвидів. Без річок неможливо собі уявити українську природу. Але, на жаль, не завжди дотримується водоохоронний режим річок. Велика кількість річок, особливо малих, замулені, засмічені, а то й зовсім зникли.

На сьогодні річки відчувають значне антропогенне навантаження: скид промислових стічних і забруднених зливових вод, розораність заплав, порушення ландшафту.

А чисті джерела вже давно замулені людською байдужістю і черствістю. Тим часом саме такі джерела привернули увагуКролевецького міжрайонного управління водного господарства, одним з приорітетних напрямків природоохоронної діяльності якого є їх відродження , облаштування витоків річок.

Окремих коштів для цього ми в бюджеті не маємо. Зате шукаємо суспільно активну громадськість на місцях – голів сільських рад, директорів шкіл, вчителів природничих наук, учнів і звичайно ж, патріотично свідомих підприємців, з якими разом відроджуємо закинуті, забруднені джерела.

Із рясного дощу починається урожай, у краплі роси народжується світанок, а річка починається із маленького джерела.

Річки Свидня, Реть та Ведмедівська,  напевно, знають усі в Кролевецькому районі,  особливо жителі тих сіл, де вони протікають.

Річка Ведмедівська, притока р. Ворголка, протікає в с. Покровське Ярославецької сільської ради Кролевецького району. Вказана територія являється гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення “Ведмедівська криниця”. Найбільшою цінністю даного об’єкта є самовиливне джерело води та популяція рослини, занесеної до Червоної книги України, пальчатокорінника травневого, які мають особливе природоохоронне, наукове, а також історико-культурне, пізнавальне, еколого-освітнє та виховне значення.

Найуразливіше місце будь-якої річки – її витік. Працівники Кролевецького МУВГ разом з керівником Біляченко І.В. та її вихованцями гуртка “Художнє різьблення по дереву” станції юних натуралістів та учнями Ярославецької ЗОШ провели роботи по облаштуванню витоків цих річок: встановили водоохоронні знаки інформаційного характеру, провели благоустрій території.

Аграрії вважають, що головне багатство країни – земля, яка всіх нас годує. На думку інших, немає нічого дорожче повітря, яким ми усі дихаємо. Але всьому голова – вода, тому що життя на землі зародилася саме в воді, без неї не може обійтися все суще на планеті.

Так, крок за кроком, ми зробимо нашу землю доглянутою і квітучою. Такою, яку не соромно залишити у спадок прийдешнім поколінням.

М. Жеребцов,

Начальник відділу водних ресурсів

Кролевецького МУВГ