Оперативна інформація про зміну якісного стану поверхневих вод р. Сейм

За неофіційною інформацією, що надійшла від керівництва Сумської області, пов’язаною із забрудненням поверхневих вод р. Сейм, на території цукрового заводу в смт. Тьоткіне Курської області РФ стався розрив трубопроводу з мелясою. Час аварії та об’єми забруднюючої речовини, що потрапила у водний об’єкт, з’ясовуються.

За інформацією Клевенського МУВГ у р. Сейм поступово зростає рівень води. Станом на 08.00 17 жовтня 2019 року від підвищився на 3-4 см, що свідчить про те, що російська сторона розпочала заходи з промивки русла річки.

Загалом ситуація на р. Сейм у Білопільському та Буринському районах покращується – зменшилась каламутність, інтенсивного замору риби немає.

У Путивльському районі на ділянці від с. Зінове до м. Путивль каламутність залишається високою. Риба масово скупчується біля берегів на мілководді, хапає повітря з поверхні, веде себе пасивно, почастішали випадки загибелі окуня, ляща, щуки.

До лабораторії моніторингу вод РОВР у Сумській області Клевенським МУВГ 17 жовтня 2019 року направлено відібрані проби води. Результати аналізів будуть надані додатково.