Лабораторія моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Сумській області

 

Лабораторія моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Сумській області атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду атестат акредитації №230 від 17 серпня 2015 р. чинний до 17 серпня 2020 року. Хімічний аналіз поверхневих вод здійснюється відповідно до заявленої галузі акредитації по 34 показникам.

У Сумській області об’єктами спостережень, на яких здійснюється державний моніторинг довкілля, є річки, які впадають до:

 1. Канівського водосховища
  1. р. Десна;
  2. р. Бобрик (притока р. Тара);
  3. р. Знобовка (притока р. Десенка);
  4. р. Івотка (притока р. Десни);
  5. р. Шостка (притока р. Десни);
  6. р. Сейм (притока р. Десни);
  7. р. Клевень (притока р. Сейм);
  8. р. Єзуч (притока р. Сейм);
 2. Кременчуцького водосховища
  1. р. Сула (притока р. Дніпро);
 3. Дніпродзержинського водосховища
  1. р. Псел (притока р. Дніпро);
  2. р. Хорол (притока р. Псел);
  3. р. Ворскла (притока р. Дніпро);
  4. р. Ворсклиця (притока р. Ворскли).

У відповідності до „ Програми державного моніторингу” Наказ Держводагенства України від 10 лютого 2015 р. №14, проводиться моніторинг 25 створів річок, розташованих в межах області.

Згідно з „Проектом робіт” спеціалістами гідрогеолого-меліоративного відділу облводресурсів проводяться спостереження за станом осушених земель на шести еталонних ділянках, а спеціалістами лабораторії виконуються агрохімічний і механічний аналізи зразків ґрунту та гідрохімічний аналіз води із каналів, свердловин, дренажу та ставків, відібраних на цих ділянках. У пробах, відібраних на меліорованих землях, виконуються такі види гідрохімічних досліджень: визначення природної вологості, аналіз водної витяжки, азот легко гідролітичний, рН – водне, сума ввібраних основ, фосфор рухомий, ємність вбирання, гідролітична кислотність, гумус.

Лабораторія оснащена сучасними спектрофатометрами КФК-3 «ЗОМЗ», Фотометром -1200, Експерт-003 .

 

 

 

 

Нафтопродукти вимірюються аналізатором вмісту нафтопродуктів АН-2 з високим ступенем точності.

 

Лабораторія проводить контроль якості стічних вод промислових підприємств забруднювачів Сумської області, які скидають свої стоки як у систему міської каналізаційної системи так і в відкриті поверхневі водойми. Ця робота проводиться відповідно укладеним договорам з зацікавленими юридичними та фізичними особами.