У м. Ужгород пройшло засідання колегії Держводагентства

“Басейнові ради не мають перетворитися на бюрократичний апарат – це сучасна демократична платформа змін в українському водному секторі”, – з таким меседжем звернулася Ірина Овчаренко до водогосподарників 24 травня 2019 року під час засідання колегії Держводагентства у м. Ужгород. Голова Держводагентства звернула увагу керівників водогосподарських організацій на стратегічні напрями роботи водного сектору.

“Робота з визначення масивів поверхневих вод для всіх районів річкових басейнів має завершитися 1 липня. Але на сьогодні ми вже бачимо різницю у впровадженні цього напряму, зокрема є як аутсайдери, так і лідери цього процесу”, – зазначила Ірина Овчаренко.

Представники басейнових управлінь водних ресурсів всієї України інформували про перші результати діяльності басейнових рад.

Ірина Овчаренко акцентувала увагу присутніх на тому, що басейнові ради у вмілих руках можуть бути ефективним демократичним інструментом.

Представниками басейнових рад під час обміну першим досвідом роботи внесено пропозиції щодо нових можливостей з оперативного розгляду питань. Зокрема, членам басейнових рад не обов’язково з’їжджатися на засідання. Вони мають можливість проводити засідання онлайн та через скайп-конференції.

Держводагентство, у свою чергу, вже сьогодні почало підсилювати басейнові ради через порядки використання бюджетних коштів, які дають повноваження басейновим радам погоджувати розподіл фінансових ресурсів.

Про проблемні питання у сфері управління водними ресурсами інформувала Олена Комаха, директор фінансово-економічного департаменту Агентства.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області участь у засіданні колегії взяв начальник Олексій Гордійко.