Відновлена криниця «БІЛЯ МЛИНУ» у Кролевецькому районі

Криниця – символ батьківщини; здоров’я, сили, багатства, родючості; святості і чистоти; краси, вірності; безсмертя народного духу; високої духовності. Із криниць щодня брали воду для пиття, варива їжі, прання, купання дітей тощо. Саме біля них збиралася молодь на свята, водила хороводи, жартувала, освідчувалась у коханні. Звідси, напоївши коней, їхали козаки боронити рідну Україну. Біля криниць ворожили, їх щоразу очищали, освячували. Традиційними були походи усім селом до криниці. Парубки спільно чистили їх, упорядковували, дівчата прикрашали їх вінками.

В Кролевецькому районі, в с. Камінь, де р. Клевень впадає в р. Сейм з’явилась відновлена криниця, яку назвали «БІЛЯ МЛИНУ». Поруч розташований  геологічний заказник місцевого значення в Україні, об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області – Камінські піщаники,  з іншого боку – новий міст через р. Клевень, де колись стояв старий млин, а ще трошки подалі – новенька дерев’яна альтанка.

Над створенням цього мальовничого куточка на берегах двох річок попрацювало багато людей, як фінансово, так і особисто фізично: жителі Камінської сільської громади та працівники ПП «Камінське» (директор Куцогол М. В.)., а також долучились працівники Кролевецького МУВГ. В столярній майстерні міжрайонного управління були виготовлені дерев’яні частини для криниці та альтанки і потім зібрані на місці в цілісні конструкції. Виготовлено та встановлено природоохоронний знак.

Варто зауважити, що нова криниця була відкрита та освячена на велике  релігійне свято Преображення Господнього (Яблучний спас), саме в цей день жителі Камінської громади святкували День села.