XVII Міжнародний Водний форум AQUA UKRAINE-2019

5 листопада 2019 р. делегація від водогосподарських огранізацій Сумської області відвідала церемонію відкриття XVII Міжнародного Водного форуму AQUA UKRAINE-2019.

На церемонії з привітальною промовою учасникам Водного форуму виступив в.о. Голови Держводагентства Михайло Хорєв. «Водний форум – це можливість для налагодження партнерських стосунків між владою та стейкхолдерами у водній сфері. Дерводагентство підтримує організацію такого заходу та щороку бере у ньому участь. Де ще, як не на форумі, під одним дахом представлено понад 300 підприємств із 15 країн світу, що виробляють свою продукцію, яка дотична до водної галузі», – зазначив він.

Загалом XVII Міжнародна спеціалізована виставка AQUA Ukraine – 2019 це 17 тис. м2 виставкових стендів від лідерів сучасного водного світу. Тут на вас чекають численні заходи, найсучасніші водні технології, розробки, продукція, товари та послуги тощо.

В перший день роботи форуму наші працівники оглянули локації виставки, зокрема павільйон Держводагентства України та експозицію редакції журналу «Водне господарство України». Цього року експозиція Держводагентства включає інтерактивний стенд, де можна погортати сторінки віртуального путівника водними пріоритетами, здобутками, заходами тощо, на іншій локації дівчата-моніторгині роблять експрес-аналізи води з річок та пригощають смачними пряниками із логотипом водників, розповідають про водну галузь України. В експозиції головних водників країни представлена також лавка із переробленого пластику та багато іншого.

Представники водників Сумщини мали нагоду також прийняти участь в роботі експертної дискусії«New water management», де йшла мова про те, як в Україні змінився підхід до проведення моніторингу поверхневих вод за останні декілька років та на що чекати надалі. До обговорення було запрошено водників, екологів, гідробіологів, гідрометеорологів, хіміків, експертів у сфері моніторингу вод.

Також 5 листопада, у рамках панельної дискусії «Незаборонені фосфати – загроза для річок» експерти намагалися знайти відповідь на головне питання: Забороняти чи не забороняти фосфати?

Одним словом на Форумі багато цікавого та корисного, тож, якщо маєте таку можливість – відвідайте виставку, що працюватиме до 7 листопада включно.