” Я прибрав – твоя черга – 2: змінимо майбутнє разом”

25 вересня 2019 року працівники Регіонального офісу водних ресурсів спільно з Державною екологічною інспекцією у Сумській області та Департаментом екології та охорони природних ресурсів Cумської облдержадміністрації долучились до челенджу під девізом: ” Я прибрав – твоя черга – 2: змінимо майбутнє разом”, який приурочений до «Міжнародного дня чистих берегів». В Україні подібні заходи проводяться за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, спільно з проектом ЄС «Водна ініціатива + для східного партнерства» та Програми розвитку ООН. Міжнародний день чистих берегів традиційно проводиться по всьому світу одночасно з Всесвітнім днем прибирання. Мільйони людей в більше ніж 120 країнах вийшли прибрати сміття на берегах річок, морів та океанів.

Береги головної річки м. Суми в районі від Харківського мосту в сторону вул. Івана Сірка стали чистими і привабливими. Вздовж берега працівниками екологічних організацій зібрано близько 150 мішків побутових відходів, левова частка яких – скляні та ПЕТ-пляшки, поліетиленові упаковки тощо. І хоча таке прибирання у нас традиційно практикується двічі на рік, бруд на березі Псла з’являється знов і знов. Він стає настільки звичним, що багато хто взагалі не помічає його, сприймаючи як невід’ємну й неминучу частину пейзажу. Тому вкотре переконуємося, що вислів «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!» не втрачає свою актуальність.

На жаль, це свідчить про наш низький рівень екологічної культури, тому стараємось залучити до прибирання небайдужих громадян міста, учнівську та студентську молодь. Прибрати разом берег – саме такі прості спільні дії допомагають виробленню звички ніколи не смітити. І насправді мета наших дій – не в прибиранні, а в тому, щоб змінити ставлення жителів міста до спільного життєвого простору та прищепити в суспільній свідомості потребу не смітити й дбати про довкілля.