Онлайн-конференція для студентів
У Всесвітній день водних ресурсів 22 березня спеціалісти Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області організували онлайн-конференцію для студентів Кафедри екології та природозахисних технологій Сумського державного університету, до якої також долучились викладачі, представники громадських організацій та члени басейнових рад. Були обговорені питання щодо змін в законодавстві, пов’язані з водними ресурсами, стан забрудненості водних об’єктів області та результати, що будуть досягнуті після впровадження Плану управління річковим басейном Дніпра.
З вітальним словом до учасників звернулась заступник начальника РОВР у Сумській області Олена Вакарчук, розповіла про історію виникнення Всесвітнього дня водних ресурсів та наголосила на їх важливості у житті людини.
Начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод РОВР У Сумській області Анна Гречана ознайомила присутніх з тенденцією щодо водовідведення в Сумській області, проінформувала про найбільших забруднювачів у області та вказала, які територіальні громади які найбільше потерпають від забруднених стоків. Разом з Анною Михайлівною студенти розбирались у тонкощах Закону України «Про водовідведення та очищення стічних вод», який набрав чинності 7 серпня 2023 року. Даний закон був розроблений з метою реалізації вимог Директиви Ради 91/271/ЄЕС «Про очистку міських стічних вод» та на виконання умов Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Завершила онлайн-конференцію начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії РОВР У Сумській області Аліна Анісімова доповіддю про План управління річковим басейном Дніпра, в якій розповіла про етапи підготовки даного урядового документа європейського зразка. Окрему увагу було приділено 8 розділу ПУРБ Дніпра у суббасейнах Верхнього Дніпра та річки Десна, а також у суббасейні Середнього Дніпра, «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати». Слухачі дізнались про перелік заходів, передбачених на території Сумської області, про громадські обговорення, які триватимуть до 21 червня 2024 року та яким чином можна долучитись до публічного обговорення проєкту ПУРБ Дніпра.
Спікерам подякували за підготовлений матеріал, за висвітлення таких важливих питань, які стосуються наших водних ресурсів та їх збереження.