Семінар у Роменському районі щодо планів управління річковими басейнами

Плани управління річковими басейнами є стратегічним інструментом для досягнення екологічних цілей відповідно до Водної Рамкової Директиви ЄС. Вони спрямовані на підтримання доброго екологічного та хімічного стану поверхневих і підземних вод, а також на зменшення забруднення та покращення гідроморфологічного стану водних об’єктів.

На семінарі, який відбувся 16.05.2025 року в Роменському районі, обговорили ключові аспекти планів управління річковими басейнами. Учасники заходу розглянули стратегічні підходи до збереження водних ресурсів, способи мінімізації негативного впливу людської діяльності та шляхи покращення екологічного стану водойм. Зокрема, наголосили на важливості дотримання Водної Рамкової Директиви ЄС та ефективного впровадження сучасних практик управління.

Даний захід був організований Роменською районною державною адміністрацією для представників органів місцевого самоврядування та водокористувачів Роменського району.

Так, представники Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області взяли участь у семінарі, де обговорювали питання інтегрованого управління водними ресурсами та реалізацію планів управління річковими басейнами.

Зокрема, начальник відділу водних ресурсів та басейнової взаємодії Аліна Анісімова представила ключові аспекти планів управління, а начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Анна Гречана роз’яснила останні зміни в законодавстві щодо водовідведення. Учасники семінару також розглянули питання визначення уразливих зон та механізми їх захисту.

Анна Гречана дійсно акцентувала увагу на важливості визначення уразливих зон та роз’яснила ключові зміни в законодавстві щодо водовідведення, зокрема новий Закон України «Про водовідведення та очищення стічних вод», який набрав чинності 7 серпня 2023 року. Цей закон був розроблений для реалізації вимог Директиви Ради 91/271/ЄЕС та гармонізації українського законодавства з нормами ЄС.

Аліна Анісімова представила основні аспекти плану управління річковим басейном Дніпра, включаючи програму заходів, спрямованих на досягнення «доброго» екологічного стану водних масивів. Вона також наголосила на важливості інтегрованого підходу до управління водними ресурсами, що передбачає участь місцевих громад, промисловості та екологічних організацій.

З 1 січня 2025 року в Україні розпочалася реалізація планів управління річковими басейнами для всіх дев’яти басейнів, включаючи Дніпро. Цей процес передбачає ефективну комунікацію між усіма зацікавленими сторонами на національному, басейновому та локальному рівнях.