Журнал “Водне господарство України”, № 2 (104) 2013 р.

КРОЛЕВЕЦЬКОМУ МІЖРАЙОННОМУ УПРАВЛІННЮ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА – 20 РОКІВ

 О.Новіков, начальник управління, Кролевецьке МУВГ

     У цьому році 20-річний ювілей відзначає Кролевецьке міжрайонне управління водного господарства  Сумського обласного управління водних ресурсів.

    На базі Кролевецького ПМК-206 для виконання експлуатаційних робіт на осушених землях в північному регіоні Сумської області  1 квітня 1993 року на підставі наказу № 32 від 17.03.1993року Державного Комітету України по водному господарству було створене Кролевецьке управління меліоративних систем ( у 2005році перейменовано уКролевецьке міжрайонне управління водного господарства).

    Зона діяльності управління – 4 райони Сумської області: Кролевецький, Шосткинський, Середино-Будський, Ямпільський.

    Площа осушених земель по Кролевецькому МУВГ складає 27,1тис.га. Із загальної площі меліорованих земель на площі 11,7тис.га збудовано закритий дренаж. Осушувальні системи забезпечені двобічним регулюванням водного режиму на площі 21,2тис.га.

    В зоні обслуговування управління налічується 867,4км відкритих каналів, в тому числі 307,3км міжгосподарських та 809 гідротехнічних споруд (221шт міжгосподарських). Довжина дамб обвалування –7,3км. Балансова вартість меліоративних фондів управління становить 26,1млн.грн.

    До складу управління входять 3 експлуатаційні дільниці: Кролевецька

(місце розташування м. Кролевець), Шосткинська ( м. Шостка) обслуговує 2райони Ямпільський і Шосткинський та Зноб-Новгородська ( смт. Зноб – Новгород Середино-Будський район).

     На балансі Управління знаходиться 13 осушувальних систем загальною балансовою вартістю 12,8 млн. грн.

    Однією з найбільших осушувальних систем є “Івотка”, яка розташована на землях Шосткинського та Ямпільського районів у заплаві річки Івотка, яка є магістральним каналом системи. На її міжгосподарських осушувальних каналах, загальною довжиною 55,7 км споруджено 18 шлюзів – регуляторів, які підтримують оптимальні рівні ґрунтових вод в каналах і на площі.

    В зоні обслуговування протікає одна велика річка Десна, дві середні – Сейм та Клевень, а також 39 малих річок загальною довжиною 799 км. Також налічується 6 водосховищ та 249 ставків.

    На трудовому шляху нашого управління за 20 років, як і в житті кожної людини, було все – роки становлення та зрілості, злети та невдачі, але ніколи не залишала віра, що наша праця потрібна людям, потрібна нашій державі.

    Діяльність управління в даний час спрямована на реалізацію державної політики в галузі водного господарства – експлуатацію міжгосподарських осушувальних систем, утримання їх в робочому стані, виконання ремонтно – доглядових  робіт , дотримання водоохоронного законодавства на землях водного фонду, раціональне використання та відтворення водних ресурсів.

    Незважаючи на обмежене фінансування у 2012році на міжгосподарській мережі виконано робіт на загальну суму 992,1тис.грн, в тому числі поточного ремонту на суму 54,4тис.грн. Для цього використано матеріали минулих років, а також матеріали, придбані за рахунок коштів спеціального фонду.  Управління виконало всі  доведені плани ремонтно-експлуатаційних робіт, цим самим забезпечило стабільну роботу державної осушувальної мережі.

        Зважаючи на те, що наше управління було створене на базі колишньої будівельної організації (пересувної механізованої колони) , завдяки матеріально-технічній базі та кваліфікованому персоналу, наявному автотракторному парку  можемо виконувати широкий спектр будівельних робіт і надавати інші послуги.

      Але пріоритетним напрямком роботи Кролевецького МУВГ є позабюджетна діяльність. Значна частина зароблених коштів спрямовується на утримання основних меліоративних фондів та покриття дефіциту бюджетного фінансування.

    Наявність власних коштів дає можливість покращувати естетичний вигляд водогосподарських об»єктів і виробничої бази, а також умови праці та виробничого побуту.

     Останнім часом активізувалась робота щодо надання платних послуг з регулювання водно – повітряного режиму та зволоження.

    І ще одне важливе питання, яке вимагає постійної уваги нашого управління – це відновлення природних джерел і витоків річок. Так за минулий рік такі водні джерела уже відновлено в Кролевецькому, Середино – Будському районах. Про решту джерел, які потребують облаштування, в управлінні знають і працюють над цим.

    Значна увага надається і роботі з громадськістю, особливо молоддю, щодо виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів. Колектив управління бере участь в акціях «До чистих джерел», «День довкілля», «День води» та ін.

    Необхідність та важливість нашої кропіткої, цілеспрямованої роботи ми доводимо своїми щоденними справами, напруженою працею кожного члена колективу, який об»єднує 83 кваліфікованих фахівців, у тому числі інженерно-технічний персонал – 21чол. і робітники різних професій 62 чоловіки, із них: ремонтувальники руслові  – 33 чол.,  водії та трактористи-машиністи – 14чол.

    Нині в управлінні працює 27 чоловік віком до 35років, з них : 7- фахівців та 20 робітників.

     Кожен із них усвідомлює важливість збереження і модернізації меліоративних фондів, вкладає свої знання, енергію, набутий досвід у загальну справу. Працюють вони самовіддано, з повною віддачею виконують свої посадові обов’язки.

      Значною мірою результативна робота в управлінні забезпечується завдяки підбору, вихованню та перепідготовці кадрів. За минулий рік пройшли підвищення кваліфікації чотири працівники в Державному інституті управління економіки водних ресурсів в м. Києві .

     І надалі всі зусилля будуть спрямовані на підвищення професійного рівня спеціалістів та залучення молодих спеціалістів для роботи в управлінні.

        Управління за ці 20 років пройшло тернистий шлях напруженої і наполегливої праці. В його історії були і перейменування і коригування основних завдань та функцій, і зміни структури та чисельності складу, але завжди незмінними були і залишаються основні завдання управління як водогосподарської організації, яка гідно представляє інтереси Держводагентства України на півночі Сумщини.

      Вже більше 10 років Кролевецьке МУВГ очолює Олександр Іванович Новіков. Його професійний багаторічний досвід роботи,  вміння організувати та повести за собою колектив сприяли тому, що управління неодноразово було відмічене на різних рівнях. Управління було лідером рейтингів при підведенні підсумків «Кращий господар року», неодноразово посідало перше місце за підсумками комплексної рейтингової оцінки виробничо-господарської діяльності серед організацій Сумського обласного управління водного господарства, нагороджувалось грамотами як переможець конкурсу-огляду серед управлінь «Краща дільниця», грамотами райдержадміністрації з конкурсу – огляду з охорони праці.

    За високі професійні здобутки  в галузі меліорації і водного господарства Олександр Іванович нагороджений цінним подарунком  (іменним годинником) Голови Верховної Ради України.

    Неоціненне значення для виховання молодих спеціалістів має приклад старшого покоління, тих, хто завдяки високому професіоналізму примножував значні досягнення рідного колективу. Ці люди – наша історія, їх думки, надії живуть серед нас.

     В управлінні високо цінують ветеранів виробництва, які ще працюють і передають свої знання, енергію та набутий досвід молодому поколінню. Серед них  Грицай Н.І., Бєда М.В., Пустюльга М.Я., Іваницький А.В., Василів В.І.

    У здобутки управління вагомий внесок зробили не тільки ветерани, сьогодні хочеться  подякувати нашим працівникам: ремонтувальникам русловим Ничик О.М., Сорока В.М., бульдозеристу Лагуті М.І, екскаваторнику Зубцову О.В., водіям Гребенику В.І. та Глушко В.М., інженеру з підготовки кадрів Артюх В.В., бухгалтеру Віхровій Л.І. , нашим молодим спеціалістам: Мачульському С.М., Жеребцову М.В., Гердт С.В., та іншим інженерно-технічним працівникам.

    Особлива подяка за роботу нашим ветеранам, які нині перебувають на заслуженому відпочинку.  Це ­­­­­­­­­­­­­­­­­ Опейда О.В., Опейда Н.Я., Баран М.В., Стрибуль В.Є.,  Овдієнко Т.С. – якій за багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» і вручено нагрудний знак – орден княгині Анни.                                              

    Сьогодні, дивлячись на пройдений шлях за ці роки, з впевненістю можна сказати, що праця не була марною, вона дала новий імпульс для розвитку галузі та управління.

    Позаду роки становлення, формування, позаду успіхи і невдачі, перемоги і поразки, а попереду – час роздумів і вирішення проблемних питань щодо збереження основних меліоративних фондів, оновлення тракторно-екскаваторного парку (бо амортизаційний  строк давно вже минув), раціонального використання та збереження водних ресурсів, поповнення колективів молодими фахівцями та інше.

    Є впевненість, що всі роботи будуть виконані на високому професійному рівні.

   Бажаємо усім працівникам управління і їх родинам міцного здоров»я, гарного настрою, наполегливості у досягненні мети, нових здобутків, людської вдячності та подальшої плідної праці на благо розвитку і зміцнення водогосподарської галузі.