Фахівці лабораторії моніторингу вод та грунтів РОВР у Сумській області відібрали зразки води з р. Сумка, р. Ільма, та р. Гуска

Якісний та гідрологічний стан основних притоків річки Псел в межах Садівської, Степанівської та Сумської громади є незадовільний. Проблеми вирішення питання неодноразово підіймалися на рівні місцевих органів виконавчої влади та Облдержадміністрації. Для прийняття дієвих рішень щодо ліквідації джерел забруднення з подальшою реалізацією заходів по відновленню гідрологічного режиму притоків Псла за ініціативи Облдержадміністрації була утворена тимчасова робоча група, одним із основних завдань якої є проведення моніторингових досліджень щодо зміни якісного стану за хімічними та бактеріологічними показниками.

18 жовтня 2023 року фахівці лабораторії моніторингу вод та грунтів РОВР у Сумській області спільно з лабораторіями Державної екологічної інспекції, Держпродспоживслужби у Сумській області, ДУ « Cумського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та КП «Міськводоканал” провели відбори проб поверхневої води в с. Степанівка, с. Косівщина, с.Кононекове та м. Суми з р. Сумка, р. Ільма, р. Гуска в місцях можливого забруднення. В пробах будуть визначатись бактеріологічні та хімічні показники. Усі результати досліджень будуть доведені до громадськості.