Газета “Кролевецький вісник”, № 6(10 165), 8 лютого 2013 р.

Екологічне виховання молоді

Вже вкотре хочеться порушити питання щодо небайдужого, дбайливого ставлення до найголовнішого природного ресурсу – води, адже кожен має усвідомити власну відповідальність перед собою та майбутніми поколіннями за стан водних джерел, їх кількість та якість.

На жаль, сьогодні у нас повне екологічне безкультур’я. Річки і озера забруднюються стічними водами. Окремі господарі весь непотріб із двору  скидають у водойми. Багато річок, струмків і озер вже зникли. 80% річок втратили здатність до самоочищення.

Дбайливе ставлення до найціннішого багатства людства – води, потрібно прививати змалечку, з дитинства.

Тому для виховання екологічної культури громадян Кролевецьким міжрайонним управлінням водного господарства ( начальник Новіков О.І.) запроваджуються різні просвітницькі заходи: проведення природоохоронних акцій “До чистих джерел”, “День довкілля”, подаються матеріали у ЗМІ, проводяться екологічні уроки.

Проблема екологічного виховання, формування у дітей відповідального ставлення до природи – складний та довготривалий процес. Для того, щоб дитина навчилася розуміти природу, відчувати її красу, читати її мову, оберігати її багатства, необхідно прищеплювати ці почуття постійно  й систематично.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На фото: на виставці робіт вихованців Кролевецької станції юних натуралістів

Екологічна робота Кролевецького МУВГ проходить у тісній співпраці з Кролевецькою станцією юних натуралістів – гуртком “Художнє різьблення по дереву”. На цей раз вихованцям гуртка було запропоновано конкурс творчих робіт “Криниця мого дитинства”.  Ідею творчих робіт відобразити художнім різьбленням по дереву із закликом дбати про воду та про кожну її краплинку.

Неймовірно цікаві роботи були виконані вихованцями гуртка під керівництвом досвідчених педагогів Біляченко І.В., Булах Т.В. та Пирлик З.І.

Комісією визначено три найкращі роботи : 1місце – Пирлик Сергій ЗОШ №3 (кер. Пирлик З.І.), 2місце – Косов Євген НВК №4 (кер Біляченко І.В.), 3місце – Косов Андрій НВК №4 (кер. Біляченко І.В.).

А на згадку про цікавий захід представники управління – Жеребцов М.В.  та Новікова Н.А  подарували кожному учаснику подарунки.

Робота Кролевецького МУВГ з екологічного виховання є маленьким кроком на шляху розвитку екологічної культури особистості. Від цього залежить подальше формування інтересу дитини до природи, відповідальне ставлення до всього живого.

 

М. Жеребцов,

Начальник відділу водних ресурсів

Кролевецького МУВГ