Конотопська районна газета “Сільські горизонти”, № 23, 20 березня 2013 р.

22 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНИХ РЕСУРСІВ. ОСНОВА НАШОГО ЖИТТЯ

В.Омельченко, начальник Конотопського МУВГ

Задоволення потреб населення, галузей народного та сільськогосподарського виробництва необхідною кількістю водних ресурсів належної якості – одне  з найважливіших питань водогосподарників.

Вода – це один з найцінніших дарів природи, без якого неможливе існування всього живого. Задоволення потреб населення, галузей народного та сільськогосподарського виробництва необхідною кількістю водних ресурсів належної якості – одне з найважливіших питань водогосподарників. Для його виконання необхідно запроваджувати ефективні методи управління водними ресурсами, сучасні технології їх використання та підвищувати вимоги до охорони безцінного скарбу – води, без якої існування всього живого просто неможливе.

    Забезпечення водними ресурсами Конотопського району достатнє і більш-менш рівномірне. Як населення, так і усі галузі економіки району у 2012 році були забезпечені як питною, так і технічною водою. У районі відсутній забір та використання води з поверхневих водних об’єктів для питних та господарсько-побутових потреб, але все одно мають місце певні проблеми щодо якості питної води. Більшість сільських населених пунктів не мають централізованого водопостачання, але за останні роки керівництво району приділяє велику увагу щодо забезпечення сільського населення якісною питною водою з артезіанських свердловин та будівництву централізованого водопостачання у населених пунктах району.

    Вода  має унікальну особливість – здатність до самоочищення, але все більшу загрозу для якості водних ресурсів становить забрудненя навколишнього природного середовища, зокрема забруднення прибережних захисних смуг річок, водосховищ та ставків. Тому захист водних ресурсів від забруднення – це відповідальність кожного з нас і вирішення цього питання не тільки держави а й усього суспільства.

    Ми разом давайте ж зробимо все від нас залежне, щоб очистити наші річки і водойми та їх береги від сміття, впорядкувати джерела та витоки річок, припинити скидати до них брудні потоки промислових та господарсько – побутових стічних вод. Бо не даром сказано, що тільки той народ матиме майбутнє у якого буде чиста вода.