Конотопська районна газета “Сільські горизонти”, № 43, 1 червня 2013 р.

День водного господарства

ВОДА – ОСНОВА ВСЬОГО ЖИВОГО НА ЗЕМЛІ

В.Омельченко, начальник Конотопського МУВГ

      Щороку на початку червня відзначається професійне свято – День працівників водного господарства. На сьогоднішній день завданням працівників водного господарства є вивчення та забезпечення потреб населення та галузей економіки в водних ресурсах, протиповеневий захист населених пунктів та сільгоспугідь та інші функції.

Особливо гостро стоїть питання забезпечення питною водою сільських населених пунктів, не обійшла ця проблема і жителів Конотопщини.

У зоні діяльності управління протікає 516 річок та струмків  загальною довжиною 2357 км. Згідно з Водним кодексом України річки діляться на великі , середні та малі. До середніх річок в управлінні відноситься  – Сейм, Сула та Хорол усі інші річки відносяться до малих. Крім річок в зоні діяльності управління багато штучних водойм – 11 водосховищ загальною площею водного дзеркала 13.83 тис. га. та повним об’ємом води 33.41 млн. м³ та  713 ставків  загальною площею 26,14 тис. га та повним об’ємом води 29085.3 тис. м³.

Колектив управління, в межах зони діяльності,  здійснює догляд за дотриманням вимог водного законодавства на землях  водного фонду та використанням суб’єктами господарювання води, забезпечує проведення  ремонтно – доглядових  робіт на міжгосподарській меліоративній мережі, виконує ряд заходів щодо попередження шкідливої дії вод та ліквідації її наслідків. Управлінням  проводиться значна робота  з відновлення та благоустрою природних джерел, відведення прибережних захисних смуг річок, встановлення водоохоронних знаків. Спільно з іншими природоохоронними службами здійснюються спостереження дотриманням  вимог водного законодавства.

З нагоди дня водного господарства адміністрація Конотопського міжрайонного управління водного господарства вітає всіх працівників та зичить їм доброго здоров’я, добробуту, здійснення усіх найкращих задумів та подальшої плідної праці на благо розвитку та зміцнення водогосподарської галузі.