Цього разу ініціативна група на чолі з учителем біології Хилею Н. М. досліджувала біорізноманіття екосистеми річки. Учні, крім знайдених навесні, нарахували ще більше ста найменувань рослин літнього циклу, з них надзвичайно широкий спектр диких злакових, значна кількість лікарських рослин, рідко розповсюджені навіть на щедрому Поліссі види – материнка, спориш, валеріана, чебрець, гірчак перцевий, жовтозілля звичайне. Спостерігаючи за тваринним світом, юні дослідники за допомогою довідників відкривали імена побачених метеликів, бабок, джмелів. Але деякі об’єкти спостереження, ретельно зафотографовані, ще чекають на видовизначення і, сподіваємося, зможуть здивувати навіть фахівців, адже лише побіжний їх перелік вражає. Були занесені до нотатників екологів і назви представників птаства. Це численна колонія шпаків, сірий і чорний дрізд, щеврики, коноплянки, плиски, солов’ї, а також три види ластівок, річкові чайки, білий лелека, малий строкатий дятел. Та найбільшим подарунком і для досвідчених, і для юних членів експедиції стала поява лебедів-шипунів, що несли на своїх крилах довіру, надію та любов. Благородна пара зробила в небі коло пошани і спустилася на плесо одного зі ставків. Горді білі красені довірливо позували фотографам, вкотре нагадуючи людям, що саме в їхніх руках безпека та краса світу, що нас оточує. |