Кролевецький вісник, № 21 (10180), 24 травня 2013 р.

Так тримати, юні натуралісти!

 Юрій Карбан, директор станції юних натуралістів

Наприкінці квітня в Києві проходив міжнародний екологічний форум «Довкілля для України» за підтримки Кабінету міністрів України. Однією з основних подій Форуму-2013 стало нагородження переможців щорічного українського конкурсу «До чистих джерел». У 2012 році на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України конкурс «До чистих джерел» був проведений Всеукраїнською дитячою спілкою «Екологічна варта». У ньому взяли участь понад 300 учасників з усіх областей України. Діяльність їх спрямована на поліпшення стану джерел, водойм та річок України, раціональне використання водних ресурсів, виховання дбайливого ставлення громадян до водних об’єктів, їх охорони.

Вихованці Кролевецької станції юних натуралістів вже понад десять років беруть активну участь у цьому конкурсі.  На обласному етапі юннати постійно займають призові місця, а перемогли  на Всеукраїнському рівні вперше.

У 2012 юннати співпрацювали з Кролевецьким міжрайонним управлінням водного господарства, в межах екологіч­ного проекту «Вивчення стану гідрологіч­ної пам’ятки природи місцевого значення «Ведмедівська криниця».

Під час екологічних рейдів у межах заповідного об’єкту проведена серйозна  науково-дослідна та природоохоронна  робота, що має важливе прикладне та практичне значення не лише для регіонального, а й для державного рівнів.

Вихованці гуртка «Художнє різьблення по дереву» (керівник І.В. Біляченко) нагороджені Дипломом та Подякою за вагомий внесок у забезпечення реалізації державної політики та за 1 місце у конкурсі «До чистих джерел — 2012». Міністр екології та природних ресурсів О.А. Проскуряков нагородив делегатів від станції юннатів грамотами й цінними по­дарунками, побажав натхнення, творчих злетів, успіхів у подальшій роботі. Так тримати, юні натуралісти!