Кролевецький вісник, № 25 (10184), 21 червня 2013 р.

З малих джерел – великі ріки

 М. Жеребцов, начальник відділу водних ресурсів Кролевецького МУВГ

 Із рясного дощу починається урожай, у краплі роси народжується світанок, а річка починається із маленького джерела.

  І тому одним із  заходів охорони та відтворення водних ресурсів Кролевецького міжрайонного управління водного господарства є відновлення та впорядкування міс­цевих джерел. Адже витік кожної річки, річечки чи струмка починається саме з природного джерела – зародка водної артерії. Із цих джерел поповнюються високоякісною водою річки та ставки області. Тому із давніх – давен люди завжди шанобливо ставилися до річок, озер, криниць, природних джерел, турбувалися про їх чистоту, очищали від мулу та упорядковували.

    Цього разу працівниками управління було упорядковано два джерела на території Бистрицької сільської ради: «Живчик», яке знаходиться на магістральному каналі осушувальної системи «Верхня Реть» в с. Бистрик та джерело «Реть» : поставлено дерев»яний зруб, зроблено східці для зручності, встановлено огорожу, лаву для сидіння, а також водоохоронний знак інформаційного характеру.

    До цієї справи були залучені учні місцевої школи, які надалі будуть доглядати за джерелами.

    Зберігаючи хоча б одне джерело живої води, ми даємо можливість нашим нащадкам милуватися прозорими водами річок, озер, ставків, струмків, пити цілющу джерельну воду, бо поки не замулені джерела – то й наші ріки та озера повноводні.