Круглий двір, № 38 (681), 20 вересня 2012 р.

Як охороняються і відтворюються водні ресурси


На базі Боромлянського МУВГ пройшов обласний семінар-нарада на тему «Вирішення проблем охорони, відтворення і раціонального використання водних ресурсів та підвищення ефективності використання техніки організаціями Сумського облводресурсів».

Одне з найголовніших завдань цієї державної служби – забезпечувати потреби населення і галузей економіки області у водних ресурсах в результаті експлуатації, капітального і поточного ремонтів меліоративних систем, водосховищ, ставків тощо. З того, як на практиці, а не у звітах, справляються боромлянські меліоративники і почався семінар.

Перш за все, учасники побували біля «П’ятакової криниці», якій дано нове життя. Старожили свідчать, що життєдайне джерело тут почало бити більше 200 років тому, в історії села зафіксовано точнішу дату – десь у 1780-х роках. Тобто криниця – історичний пам’ятник, нині естетично облаштований руками меліоративників. Навкруги обкошено територію, вивезено сміття, обрубано гілки дерев, встановлено огорожу, пофарбовано дерев’яного «Журавля». В цей день було освячено воду місцевим святенником. Всі з задоволенням смакували цілющою водою.

Наступний об’єкт огляду діяльності Боромлянського МУВГ був Сталінський ставок на території сільгосппідприємства «Маяк». Треба сказати, що у природоохоронних заходах ставка фінансово допомогло це підприємство. Тож голова ТДВ «Маяк» Василь Мельник, дякуючи, відзначив, що тільки спільна праця – підприємства, сільської ради і громади може дати позитивний результат у природоохоронних заходах.

Сонячного теплого осіннього дня особливою красою прибережних лук і рівним прозорим плесом зустрів учасників семінару осушувальний канал річки Гусинка на території села Пологи Охтирського району. Пахло травами, які щойно закінчив обкошувати О.Єртахов, тракторист Боромлянського МУВГ. Роботи з очищення каналу виконує екіпаж екскаватора О.Воронцова і М.Данюка під керівництвом начальника дільниці В.Кучмія.

Ще один об’єкт – гігантська металево-бетонна споруда, яка зєднала два береги річки Ворскли – Куземенське водосховище в охтирському районі, який зустрів семінаристів гуркотом і сплесками водоспадів. Тут зразковий благоустрій – пофарбовані металева огорожа, поручні, бетонні балки, стела з інформацією про водний об’єкт, водоохоронні знаки. До речі, водомісткість цього водосховища 2 млн.240тис. кубічних метрів. Рівень води – 3 метри, дамба утримує стільки води, яка при паводку може залити територію на 15 кілометрів. Водосховище – прекрасний розплідник для вирощування риби, рекреаційних заходів. Має можливість зволожувати або поливати кілька тисяч гектарів землі.

На завершення об’їзду оглянули саму базу Боромлянського МУВГ – порядок і чистота в токарному і зварювальному цехах, кімнаті відпочинку та інших приміщеннях отримали позитивну оцінку.

Про підсумки оглянутого, стан відтворення, охорону, раціональне використання водних ресурсів в області, а також фінансові труднощі йшла мова на нараді. З доповіддю виступила О.Вакарчук, заступник начальника Сумського облводгоспу, в обговоренні взяли участь начальник облводгоспу О.Гордійко, голова райдержадміністрації А.Шишканов. Керівнику Боромлянського МУВГ К.Плющенку, інженерно-технічним службам і всім робітникам управління було оголошено подяку.

Микола Кучеренко,

Інженер

Боромлянського МУВГ