Несанкціонований скид води із Косівщинського водосховища

31 серпня 2017 року до Сумського обласного управління водних ресурсів надійшла інформація про порушення технічного стану водоскидної споруди Косівщинського водосховища. В якості реагування на повідомлення спеціалістами Сумського облводресурсів разом з представниками Державної екологічної інспекції у Сумській області було здійснено оперативний виїзд на місце події та зафіксовано несанкціонований скид води із Косівщинського водосховища. Силами небайдужих вдалося ліквідувати скид води.

Інформацію щодо несанкціонованого скиду води з водосховища було доведено до органів місцевого самоврядування.

Проте, 04 вересня 2017 року ситуація на Косівщинському водосховищі повторилася. Крім виїзду на місце події спеціалісти Сумського облводресурсів прийняли участь у нараді за участю першого заступника голови Сумської райдержадміністрації, на якій були підняті питання щодо запровадження дієвих заходів з недопущення повторення ситуації з несанкціонованим скидом води з Косівщинського водосховища, передбачення можливості виникнення шкідливої дії вод, стану водосховища тощо.

Крім того, Сумським облводресурсів було рекомендовано органам місцевого самоврядування звернутися до постійної комісії з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства при Сумській облраді щодо можливості виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію заходів щодо реконструкції очисних споруд в с. Сад Сумського району та будівництва каналізаційних мереж в с. Косівщина Сумського району.