Онлайн-урок на тему: «Річка Ромен»

Минулого місяця для учнів Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 фахівцями Конотопського міжрайонного управління водних ресурсів був проведений онлайн-урок на тему: «Річка Сейм». Учням дуже сподобалась така віртуальна мандрівка фантастично красивенними берегами Сейму, тому було вирішено підготувати ще одну віртуальну подорож для дітей. Цього разу до річки Ромен.

Походження назви річки Ромен точно невідоме. Одні дослідники виводять її від скіфського «раймон» – стійбище, інші від латинського «рамено» – фортеця, а народна легенда пов’язує походження цієї назви з ромен-цвітом, польовою ромашкою, котра ще й дотепер покриває влітку білим килимом навколишні луки.

Річка Ромен (Роменка) – протікає в межах Конотопського, Роменського районів Сумської області, а також Бахмацького і Талалаївського районів Чернігівської області і є правою притокою Сули (басейн Дніпра). Довжина річки 121 км, площа басейну – 1660 км². Долина трапецієподібна, завширшки 2,5 – 3 км, заплава на всій протяжності двобічна, є торфовища. Річище випрямлене, подекуди обваловане. На сьогоднішній день русло річки слугує магістральним каналом осушувальної системи “Ромен”, яка була введена в експлуатацію ще у 1933 році. Вона стала першою великою осушувальною системою в області. Пізніше, в 80-х роках минулого століття,  меліоративна система зазнала реконструкції. У верхів’ї системи було збудовано Карабутівське водосховище( друга назва вдсх “Ромен”) площею водного дзеркала 502 га та повним об’ємом 13 млн м³, а на магістральному каналі (р. Ромен) встановлено 12 руслових шлюзів-регуляторів, що дозволило значно підвищити ефективність використання меліорованих сільськогосподарських угідь, оскільки з’явилась можливість проводити зволоження меліорованих площ у посушливі періоди. Ну а водосховище стало улюбленим місцем відпочинку, як для місцевих жителів, так і для гостей привітного конотопського краю.