Ямпільська районна газета “Голос часу”, № 22 (9078), 1 червня 2013 р.

Ремонт гідроспоруд зрушився з місця

 Гідроспоруди більшості водних об’єктів  району  побудовані  ще за радянських часів, тож мають великий строк експлуатації, яку декілька останніх років важко назвати належною. Вони стали безгосподарними, все навантаження по їх утриманню лягло на плечі місцевих рад, які на той час профінансувати ремонт із місцевого бюджету не могли, адже не мали таких великих коштів.

Останнім часом ситуація докорінно змінилася. Водні об’єкти на прозорих умовах були передані райдержадміністрацією в оренду інвесторам для ведення підприємницької діяльності. При цьому одним із обов’язкових умов договорів з ними став обов’язок по належній експлуатації та своєчасному ремонту гідроспоруд. Ось і доводиться інвесторам окрім поточної роботи вирішувати проблеми, що накопилися десятками років. Мова про пошкодження на дамбах, які, нажаль, трапляються дуже часто.

Ця проблема для району більш ніж актуальна. Всі ми пам’ятаємо цьогорічний паводок і надзвичай­не навантаження на гідроспоруди, що розташовані на річках, озерах та ставках. Тільки завдяки їх належній роботі вдалось уникнути підтоплень та пошкодження майна людей.

Напевно,  найскладніша ситуація на гідроспорудах району склалася на території Микитівської сільської ради на одному з найбільших водних об’єктів району – ставі Протопопівка, де в результаті пориву дамби через шов викинуло більше 150 тонн води. Ліквідація цієї аварії вже триває. Була розроблена проектна документація, ведуться ремонтні роботи, які здійснюються коштом орендаря. «За проектом ремонт дамби обійдеться в 335 тисяч гривень, – розповів «Голос часу» представник інвестора Віктор Швидко (водоймище орендує його дружина – ред.). Роботи вже знаходяться на завершальній стадії, плануємо їх завершити за два тижні. Паралельно з ними проводимо роботи по облаштуванню пляжу для відпочиваючих.»

Ремонтні робота знаходяться під постійним контролем районної влади. 22 травня з ходом їх проведення ознайомився голова Ямпільської районної державної адміністрації Ігор Миколайович Палагин. Голова району обговорив з інвестором проблемні питання реконструкції гідроспоруди, пообіцяв сприяння з боку місцевої влади, але і наголосив на якості і термінах виконання робіт.