Заняття екологічного спрямування з учнями Кролевецької ЗОШ № 5
З метою виховання у підростаючого покоління дбайливого ставлення до навколишнього середовища та популяризації екологічних знань спеціалістами Кролевецького МУВГ проведено заняття екологічного спрямування в Кролевецькій ЗОШ №5 до Всесвітнього дня водно-болотних угідь, який щорічно відзначають 2 лютого всі країни світу. Саме 2 лютого 1971 року в місті Рамсар була підписана Конвенція про водно- болотні угіддя, що мають міжнародне значення.
У 2017 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих».
Водно – болотні угіддя є невід’ємною частиною нашого довкілля. Вони допомагають зменшити вплив повеней, підтримують існування рідкісних видів тварин і птахів, забезпечують зайнятість та дозвілля населенню. Існують дуже різноманітні водно–болотні середовища, серед яких болота, очеретяні зарості, канави, ставки, струмки і ріки.
Кожна країна – Договірна Сторона Конвенції має заявити до Переліку водно–болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.
На цей час Перелік водно-болотних угідь включає 2247 угіддя, серед них України – 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля 770,5тис.га.
Заплава Десни – угіддя розташоване в басейні річки Десна, площа – 4270 га. Угіддя представляє собою широку заплаву р. Десна з численними старицями, заплавними озерами, торфовими болотами і луками. Східна частина угіддя в межах Сумської області входить до складу Національного природного парку « Деснянсько- Старогутський». Це одна з найбільш збережених ділянок долини р. Десни на території України.
Збереження та стале використання водно-болотних угідь можливе лише за умови об’єднання зусиль всього населення країни.