Орендовані водні об’єктиЩороку Регіональний офіс водних ресурсів  у Сумській області проводить виїзні наради на базі районних державних адміністрацій, доводячи до органів місцевого самоврядування та орендарів водних об’єктів зміни в законодавстві. Обговорюються питання щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків, видачі дозволів на спеціальне водокористування, режимів роботи водних об’єктів, умови оренди водних об’єктів та ін. Водокористувачам були надані роз’яснення, коментарі, запропоновані конкретні кроки щодо вирішення проблемних питань та розповсюджені рахунки для сплати орендної плати за орендовані водні об’єкти.
Особлива увага приділяється питанням оренди водних об’єктів. З метою покращення ситуації щодо збільшення надходження платежів від оренди водних об’єктів до бюджетів всіх рівнів представниками Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області була перерахована орендна плата орендарям водних об’єктів, враховуючи коефіцієнт індексації. Напротязі  року наголошувалосься на необхідності отримання режиму роботи водних об’єктів для різних періодів року. Також Регіональний офіс водних ресурсів у Сумській області проводить роботу з Департаментом екології та охорони природних ресурсів, який виступає в ролі орендодавця водних об’єктів, а саме здійснюється обмін інформацією щодо поновлених, розірваних договорів оренди, проведених аукціонів з продажу земельних ділянок з розташованими на них водними об’єктами, щодо внесених змін до договорів оренди та інформації про орендарів у яких закінчується термін дії договору оренди.
Виконання вищезгаданих заходів повинно привести до збільшення надходжень платежів від оренди водних об’єктів до бюджетів всіх рівнів, збільшить привабливість водойм та підвищить авторитет орендодавців.
Також Регіональний офіс водних ресурсів України у Сумській області співпрацює з ГУ ДКСУ у Сумській області, слідкуючи за надходженнями від оренди водних об’єктів та змінами реквізитів рахунків.